Integrated Device Technology (IDT) 71V321L25TFI8
71V321L25TFI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V321L25TFI8
Brief Description
IC SRAM 16KBIT 25NS 64TQFP
Datasheet Download
71V321L25TFI8.pdf
Availability of 71V321L25TFI8
QUANTITY
71V321L25TFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V321L25TFI8
Internal Part NumberEIS-71V321L25TFI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size16K (2K x 8)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V321L25TFI8
Related Links71V321, 71V321L25TFI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V321L25TFI8 Details Description
Related parts for 71V321L25TFI8
SWITCH LEVER SPDT 10A QC TERM datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 32K FLASH 44-PQFP datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 25POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf