Integrated Device Technology (IDT) 71V3558S133PFG
71V3558S133PFG picture photo
Mfg. Part Number
71V3558S133PFG
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V3558S133PFG.pdf
Availability of 71V3558S133PFG
QUANTITY
71V3558S133PFG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V3558S133PFG
Internal Part NumberEIS-71V3558S133PFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V3558S133PFG
Related Links71V3558, 71V3558S133PFG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V3558S133PFG Details Description
Related parts for 71V3558S133PFG
IC FPGA 185 I/O 240QFP datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CTRLR POE POWERED IEEE 8SOPWR datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
RES SMD 9.76 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
IC FPGA 180 I/O 256FBGA datasheet.pdf
4 X 24 HEADER INSERTION MODULE datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf