Integrated Device Technology (IDT) 71V3558SA133BQG
71V3558SA133BQG picture photo
Mfg. Part Number
71V3558SA133BQG
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 165CABGA
Datasheet Download
71V3558SA133BQG.pdf
Availability of 71V3558SA133BQG
QUANTITY
71V3558SA133BQG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V3558SA133BQG
Internal Part NumberEIS-71V3558SA133BQG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package136
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V3558SA133BQG
Related Links71V3558, 71V3558SA133BQG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V3558SA133BQG Details Description
Related parts for 71V3558SA133BQG
IC DAS 12BIT 2-WIRE 28-SSOP datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 111 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL HIGH 7PPM datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 38.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf