Integrated Device Technology (IDT) 71V35761SA200BGG
71V35761SA200BGG picture photo
Mfg. Part Number
71V35761SA200BGG
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V35761SA200BGG.pdf
Availability of 71V35761SA200BGG
QUANTITY
71V35761SA200BGG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V35761SA200BGG
Internal Part NumberEIS-71V35761SA200BGG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V35761SA200BGG
Related Links71V35761, 71V35761SA200BGG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V35761SA200BGG Details Description
Related parts for 71V35761SA200BGG
Connector Header 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FILTER PWR LINE RFI WIRELEAD 10A datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2PHASE NOISE SUP datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.32K OHM 1% 10W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf