Integrated Device Technology (IDT) 71V424S15YG
71V424S15YG picture photo
Mfg. Part Number
71V424S15YG
Brief Description
IC SRAM 4MBIT 15NS 36SOJ
Datasheet Download
71V424S15YG.pdf
Availability of 71V424S15YG
QUANTITY
71V424S15YG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V424S15YG
Internal Part NumberEIS-71V424S15YG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size4M (512K x 8)
Speed15ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case36-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package36-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V424S15YG
Related Links71V42, 71V424S15YG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V424S15YG Details Description
Related parts for 71V424S15YG
FLEX CABLE - AFK10A/AE10/AFH10T datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.169 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
SPEAKER HORN 15W VAC ALUM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 14POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME RWE BLK datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf