Integrated Device Technology (IDT) 71V424S15YG8
71V424S15YG8 picture photo
Mfg. Part Number
71V424S15YG8
Brief Description
IC SRAM 4MBIT 15NS 36SOJ
Datasheet Download
71V424S15YG8.pdf
Availability of 71V424S15YG8
QUANTITY
71V424S15YG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V424S15YG8
Internal Part NumberEIS-71V424S15YG8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size4M (512K x 8)
Speed15ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case36-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package36-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V424S15YG8
Related Links71V424, 71V424S15YG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V424S15YG8 Details Description
Related parts for 71V424S15YG8
CABLE FLAT FLEX 6 COND .100" datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 560PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC 1.5A PWR DIST SWITCH 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 15V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf