Integrated Device Technology (IDT) 71V547S100PFGI
71V547S100PFGI picture photo
Mfg. Part Number
71V547S100PFGI
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 10NS 100TQFP
Datasheet Download
71V547S100PFGI.pdf
Availability of 71V547S100PFGI
QUANTITY
71V547S100PFGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V547S100PFGI
Internal Part NumberEIS-71V547S100PFGI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V547S100PFGI
Related Links71V547S, 71V547S100PFGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V547S100PFGI Details Description
Related parts for 71V547S100PFGI
SENSOR PRESSURE GAUGE 1BAR SIP datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 324 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V JB 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 2W SMBG datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS 1.27MM datasheet.pdf