Integrated Device Technology (IDT) 71V65603S133BQ
71V65603S133BQ picture photo
Mfg. Part Number
71V65603S133BQ
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 165CABGA
Datasheet Download
71V65603S133BQ.pdf
Availability of 71V65603S133BQ
QUANTITY
71V65603S133BQ Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65603S133BQ
Internal Part NumberEIS-71V65603S133BQ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package136
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (256K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65603S133BQ
Related Links71V6560, 71V65603S133BQ Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65603S133BQ Details Description
Related parts for 71V65603S133BQ
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .067".147"L datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 159.6VC DO204AC datasheet.pdf
MAXI LATCH HSG .125X.125CC DR datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 6POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf