Integrated Device Technology (IDT) 71V65603S133PFGI
71V65603S133PFGI picture photo
Mfg. Part Number
71V65603S133PFGI
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V65603S133PFGI.pdf
Availability of 71V65603S133PFGI
QUANTITY
71V65603S133PFGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65603S133PFGI
Internal Part NumberEIS-71V65603S133PFGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTube
Memory Size9M (256K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65603S133PFGI
Related Links71V65603, 71V65603S133PFGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65603S133PFGI Details Description
Related parts for 71V65603S133PFGI
CABLE RCA PHONO PLUG/PLUG datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A TO220-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.4KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 8.2 OHM 1% AXL datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES 2.5K OHM TO236-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf