Integrated Device Technology (IDT) 71V65603S150BG
71V65603S150BG picture photo
Mfg. Part Number
71V65603S150BG
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V65603S150BG.pdf
Availability of 71V65603S150BG
QUANTITY
71V65603S150BG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65603S150BG
Internal Part NumberEIS-71V65603S150BG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65603S150BG
Related Links71V6560, 71V65603S150BG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65603S150BG Details Description
Related parts for 71V65603S150BG
CONN HDR BRKWAY 28POS R/A DUAL datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 5100PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf