Integrated Device Technology (IDT) 71V65603S150BGGI8
71V65603S150BGGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V65603S150BGGI8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V65603S150BGGI8.pdf
Availability of 71V65603S150BGGI8
QUANTITY
71V65603S150BGGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65603S150BGGI8
Internal Part NumberEIS-71V65603S150BGGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Assembly Sources 22/Oct/2013
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65603S150BGGI8
Related Links71V65603, 71V65603S150BGGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65603S150BGGI8 Details Description
Related parts for 71V65603S150BGGI8
RES ARRAY 8 RES 1.8K OHM 2512 datasheet.pdf
CAP NIOB OXIDE 100UF 20% 4V 2312 datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 128POS 4ROWS datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 165 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf