Integrated Device Technology (IDT) 71V65603S150PFG8
71V65603S150PFG8 picture photo
Mfg. Part Number
71V65603S150PFG8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V65603S150PFG8.pdf
Availability of 71V65603S150PFG8
QUANTITY
71V65603S150PFG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65603S150PFG8
Internal Part NumberEIS-71V65603S150PFG8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65603S150PFG8
Related Links71V65603, 71V65603S150PFG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65603S150PFG8 Details Description
Related parts for 71V65603S150PFG8
IDC CABLE - MKC34K/MC34M/MCS34K datasheet.pdf
IC PHYTER PMD LAYERS 80-PQFP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 2VOUT 60W datasheet.pdf