Integrated Device Technology (IDT) 71V65803S133BGGI
71V65803S133BGGI picture photo
Mfg. Part Number
71V65803S133BGGI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V65803S133BGGI.pdf
Availability of 71V65803S133BGGI
QUANTITY
71V65803S133BGGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65803S133BGGI
Internal Part NumberEIS-71V65803S133BGGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65803S133BGGI
Related Links71V65803, 71V65803S133BGGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65803S133BGGI Details Description
Related parts for 71V65803S133BGGI
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 12AWG GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 59.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 5.0MM BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf