Integrated Device Technology (IDT) 71V67602S150PFG8
71V67602S150PFG8 picture photo
Mfg. Part Number
71V67602S150PFG8
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V67602S150PFG8.pdf
Availability of 71V67602S150PFG8
QUANTITY
71V67602S150PFG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67602S150PFG8
Internal Part NumberEIS-71V67602S150PFG8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67602S150PFG8
Related Links71V67602, 71V67602S150PFG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67602S150PFG8 Details Description
Related parts for 71V67602S150PFG8
IC TXRX RS232 5V 20-SOIC datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
CAP CER 9.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET STRIP 120POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf