Integrated Device Technology (IDT) 71V67603S150PFG
71V67603S150PFG picture photo
Mfg. Part Number
71V67603S150PFG
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V67603S150PFG.pdf
Availability of 71V67603S150PFG
QUANTITY
71V67603S150PFG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67603S150PFG
Internal Part NumberEIS-71V67603S150PFG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67603S150PFG
Related Links71V6760, 71V67603S150PFG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67603S150PFG Details Description
Related parts for 71V67603S150PFG
RES SMD 57.6 OHM 1% 2W 4525 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD DEMO LTC6946-2 datasheet.pdf
TERMINAL QL10 JUMPER BAR FOR ST datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf