Integrated Device Technology (IDT) 71V67603S150PFG8
71V67603S150PFG8 picture photo
Mfg. Part Number
71V67603S150PFG8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V67603S150PFG8.pdf
Availability of 71V67603S150PFG8
QUANTITY
71V67603S150PFG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67603S150PFG8
Internal Part NumberEIS-71V67603S150PFG8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67603S150PFG8
Related Links71V67603, 71V67603S150PFG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67603S150PFG8 Details Description
Related parts for 71V67603S150PFG8
CAP CER 15PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 60V FLATPACK datasheet.pdf
MODULE PIP 16A 3/5VIN 11SMD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS M20 4-20 MA datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 6SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 120W datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf