Integrated Device Technology (IDT) 71V67803S133PFG
71V67803S133PFG picture photo
Mfg. Part Number
71V67803S133PFG
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V67803S133PFG.pdf
Availability of 71V67803S133PFG
QUANTITY
71V67803S133PFG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67803S133PFG
Internal Part NumberEIS-71V67803S133PFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67803S133PFG
Related Links71V6780, 71V67803S133PFG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67803S133PFG Details Description
Related parts for 71V67803S133PFG
MAX-LOC 1/2 .312-.375 W/O-RING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
TERMINAL .093 CRIMP SKT 1433T datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.66 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
WIRELESS SINGLE SWITCH ADAPTER datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 250V X7R SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CRYSTAL 15.3600 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630V RADIAL datasheet.pdf