Integrated Device Technology (IDT) 71V67803S133PFGI8
71V67803S133PFGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V67803S133PFGI8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V67803S133PFGI8.pdf
Availability of 71V67803S133PFGI8
QUANTITY
71V67803S133PFGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67803S133PFGI8
Internal Part NumberEIS-71V67803S133PFGI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67803S133PFGI8
Related Links71V67803, 71V67803S133PFGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67803S133PFGI8 Details Description
Related parts for 71V67803S133PFGI8
01P CMNL CAP HSG RED datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W MINI5 datasheet.pdf
IC PSRAM 16MBIT 85NS 54VFBGA datasheet.pdf
THERMISTOR PTC OCP 15 OHM 25C datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.3A 6WDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONN RCPT 17+PE PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf
IC MEM 256MB FLASH 24BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf