Integrated Device Technology (IDT) 72205LB15PF
72205LB15PF picture photo
Mfg. Part Number
72205LB15PF
Brief Description
IC FIFO 256X18 SYNC 15NS 64-TQFP
Datasheet Download
72205LB15PF.pdf
Availability of 72205LB15PF
QUANTITY
72205LB15PF Order Process
Ship out your order
Specifications of 72205LB15PF
Internal Part NumberEIS-72205LB15PF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Series7200
PackagingTray
Memory Size4.5K (256 x 18)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)60mA
FWFT SupportNo
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72205LB15PF
Related Links72205, 72205LB15PF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72205LB15PF Details Description
Related parts for 72205LB15PF
CONN RECEPT IDC 26POS 2MM POL AU datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 560MA 160 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.4A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
D4N-4F20 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MICRO 51C S 24" WHT JACKP NI datasheet.pdf