Integrated Device Technology (IDT) 72205LB15PFI
72205LB15PFI picture photo
Mfg. Part Number
72205LB15PFI
Brief Description
IC FIFO 256X18 SYNC 15NS 64-TQFP
Datasheet Download
72205LB15PFI.pdf
Availability of 72205LB15PFI
QUANTITY
72205LB15PFI Order Process
Ship out your order
Specifications of 72205LB15PFI
Internal Part NumberEIS-72205LB15PFI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Series7200
PackagingTray
Memory Size4.5K (256 x 18)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)60mA
FWFT SupportNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72205LB15PFI
Related Links72205L, 72205LB15PFI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72205LB15PFI Details Description
Related parts for 72205LB15PFI
IC DRIVER MOSFET DUAL SYNC 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 50PIN GOLD VERT PCB datasheet.pdf
IC COMPARATOR 60NS LOW PWR 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 133.33MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 145VWM 234VC DO201AD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 160MA 16.5 OHM datasheet.pdf