Integrated Device Technology (IDT) 72221L15PFGI8
72221L15PFGI8 picture photo
Mfg. Part Number
72221L15PFGI8
Brief Description
IC FIFO SYNC 1KX9 15NS 32QFP
Datasheet Download
72221L15PFGI8.pdf
Availability of 72221L15PFGI8
QUANTITY
72221L15PFGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 72221L15PFGI8
Internal Part NumberEIS-72221L15PFGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series7200
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size9K (1K x 9)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)35mA
Bus Directional-
Expansion Type-
FWFT SupportNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-LQFP
Supplier Device Package32-TQFN (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72221L15PFGI8
Related Links72221L, 72221L15PFGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72221L15PFGI8 Details Description
Related parts for 72221L15PFGI8
IC 2.55V O-D 20% TO92-3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 42POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 100MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
SUPP RC NETWORK .50UF 220OHM datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLN 250V 80A datasheet.pdf
LP 5.00/10/90 3.2SN OR datasheet.pdf
DIODE FRED 6A 200V DPAK datasheet.pdf
CIR BRKR 5A 32VDC ROCKER datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 40V CHA MNT datasheet.pdf