Integrated Device Technology (IDT) 72225LB10PFG
72225LB10PFG picture photo
Mfg. Part Number
72225LB10PFG
Brief Description
IC FIFO SYNC 1024X18 10NS 64TQFP
Datasheet Download
72225LB10PFG.pdf
Availability of 72225LB10PFG
QUANTITY
72225LB10PFG Order Process
Ship out your order
Specifications of 72225LB10PFG
Internal Part NumberEIS-72225LB10PFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Series7200
PackagingTray
Memory Size18K (1K x 18)
FunctionSynchronous
Data Rate100MHz
Access Time6.5ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)60mA
FWFT SupportNo
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72225LB10PFG
Related Links72225L, 72225LB10PFG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72225LB10PFG Details Description
Related parts for 72225LB10PFG
IC REG LDO 2.85V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RFID GATE ANTENNA LARGE 134.2KHZ datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
RES SMD 0.043 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL SPDT 5A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES SMD 706 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V X5R 1210 datasheet.pdf
MICRO 31C P 120" YEL NI datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM TACH CC 24VDC datasheet.pdf