Integrated Device Technology (IDT) 72245LB15PFI
72245LB15PFI picture photo
Mfg. Part Number
72245LB15PFI
Brief Description
IC FIFO 1024X18 SYNC 15NS 64QFP
Datasheet Download
72245LB15PFI.pdf
Availability of 72245LB15PFI
QUANTITY
72245LB15PFI Order Process
Ship out your order
Specifications of 72245LB15PFI
Internal Part NumberEIS-72245LB15PFI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Series7200
PackagingTray
Memory Size72K (4K x 18)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)60mA
FWFT SupportNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72245LB15PFI
Related Links72245L, 72245LB15PFI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72245LB15PFI Details Description
Related parts for 72245LB15PFI
PLATE PARTITION 2MM FOR DIKD datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V Y5V 1210 datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
HEEL GNDR 18'' CNDCTVE TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS INLINE SKT datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf