Integrated Device Technology (IDT) 72421L15J
72421L15J picture photo
Mfg. Part Number
72421L15J
Manufacturer
Product Category
Logic - FIFOs Memory
Brief Description
IC FIFO 64X9 SYNC 15NS 32-PLCC
Datasheet Download
72421L15J.pdf
Availability of 72421L15J
QUANTITY
72421L15J Order Process
Ship out your order
Specifications of 72421L15J
Internal Part NumberEIS-72421L15J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package32
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - FIFOs Memory
Series7200
PackagingTube
Memory Size576 (64 x 9)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)35mA
Bus DirectionalUni-Directional
Expansion TypeDepth, Width
Programmable Flags SupportYes
Retransmit CapabilityNo
FWFT SupportNo
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package32-PLCC (13.97x11.43)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72421L15J
Related Links7242, 72421L15J Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72421L15J Details Description
Related parts for 72421L15J
CONN HEADER 36PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 511 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 185MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 35A datasheet.pdf
250UF 50V 9.5X38 85C AXI datasheet.pdf