Integrated Device Technology (IDT) 72825LB10PFG
72825LB10PFG picture photo
Mfg. Part Number
72825LB10PFG
Manufacturer
Product Category
Logic - FIFOs Memory
Brief Description
IC FIFO 1024X18 SYNC DL 128TQFP
Datasheet Download
72825LB10PFG.pdf
Availability of 72825LB10PFG
QUANTITY
72825LB10PFG Order Process
Ship out your order
Specifications of 72825LB10PFG
Internal Part NumberEIS-72825LB10PFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - FIFOs Memory
Series7200
PackagingTray
Memory Size36K (1K x 18 x 2)
FunctionSynchronous
Data Rate100MHz
Access Time6.5ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)100mA
Bus DirectionalBi-Directional
Expansion TypeDepth, Width
Programmable Flags SupportYes
Retransmit CapabilityNo
FWFT SupportYes
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case128-LQFP
Supplier Device Package128-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72825LB10PFG
Related Links72825L, 72825LB10PFG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72825LB10PFG Details Description
Related parts for 72825LB10PFG
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W datasheet.pdf
VARISTOR 387V 6.5KA DISC 24MM datasheet.pdf
DUCT SOLID NOHO WHT 1.5X1"X 6' datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 18A TO220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 220V datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 150 OHM 20SOIC datasheet.pdf