Integrated Device Technology (IDT) 72V255LA20PF8
72V255LA20PF8 picture photo
Mfg. Part Number
72V255LA20PF8
Brief Description
IC FIFO SS 8192X18 20NS 64-TQFP
Datasheet Download
72V255LA20PF8.pdf
Availability of 72V255LA20PF8
QUANTITY
72V255LA20PF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 72V255LA20PF8
Internal Part NumberEIS-72V255LA20PF8
FamilyLogic - FIFOs Memory
Series72V
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size144K (8K x 18)
FunctionSynchronous
Data Rate50MHz
Access Time12ns
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max)55mA
FWFT SupportYes
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72V255LA20PF8
Related Links72V255, 72V255LA20PF8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72V255LA20PF8 Details Description
Related parts for 72V255LA20PF8
CONN HEADER .100 DUAL R/A 58POS datasheet.pdf
CABLE TIE MINI STRIPED 18LB 4" datasheet.pdf
IC ASYNC COMM ELEMNT UART 44PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 336 I/O 672FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 750NH 900MA 220 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 1/4 BRICK VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
PANDRIVE NEMA23 24V 0.55NM datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf