Integrated Device Technology (IDT) 72V265LA10PFG8
72V265LA10PFG8 picture photo
Mfg. Part Number
72V265LA10PFG8
Brief Description
IC FIFO SS 16384X18 10NS 64-TQFP
Datasheet Download
72V265LA10PFG8.pdf
Availability of 72V265LA10PFG8
QUANTITY
72V265LA10PFG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 72V265LA10PFG8
Internal Part NumberEIS-72V265LA10PFG8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
FamilyLogic - FIFOs Memory
Series72V
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size288K (16K x 18)
FunctionSynchronous
Data Rate100MHz
Access Time6.5ns
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max)55mA
FWFT SupportYes
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72V265LA10PFG8
Related Links72V265L, 72V265LA10PFG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72V265LA10PFG8 Details Description
Related parts for 72V265LA10PFG8
CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS TIN datasheet.pdf
CONN SPRING 52POS DUAL .390 SMD datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 7.5MM datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
TRANS JFET N-CH SOT23 datasheet.pdf
100UF 40V 8,2X11MM 105C 2000H datasheet.pdf