Integrated Device Technology (IDT) 72V273L10PFI8
72V273L10PFI8 picture photo
Mfg. Part Number
72V273L10PFI8
Brief Description
IC FIFO 16384X18 10NS 80QFP
Datasheet Download
72V273L10PFI8.pdf
Availability of 72V273L10PFI8
QUANTITY
72V273L10PFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 72V273L10PFI8
Internal Part NumberEIS-72V273L10PFI8
FamilyLogic - FIFOs Memory
Series72V
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size288K (16K x 18)(32K x 9)
FunctionSynchronous
Data Rate100MHz
Access Time6.5ns
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Current - Supply (Max)35mA
FWFT SupportYes
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case80-LQFP
Supplier Device Package80-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72V273L10PFI8
Related Links72V273, 72V273L10PFI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72V273L10PFI8 Details Description
Related parts for 72V273L10PFI8
SWITCH MINI SPDT .1A 60GF PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.7A 58 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 8MM datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf