Integrated Device Technology (IDT) 72V70810TFG
72V70810TFG picture photo
Mfg. Part Number
72V70810TFG
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC DGTL SW 1024X1024 64-STQFP
Datasheet Download
72V70810TFG.pdf
Availability of 72V70810TFG
QUANTITY
72V70810TFG Order Process
Ship out your order
Specifications of 72V70810TFG
Internal Part NumberEIS-72V70810TFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series72V
PackagingTray
TypeMultiplexer
Circuit1 x 8:8
Independent Circuits1
Current - Output High, Low-
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72V70810TFG
Related Links72V70, 72V70810TFG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72V70810TFG Details Description
Related parts for 72V70810TFG
TERM BLK W/DIO SGL LL DL BG datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
IC REG BCK 2.2V 0.4A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J OLIVE datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE SERVOMOTOR FOR CNB 10M datasheet.pdf
CONN HDR SPRING DL 10POS SLD CUP datasheet.pdf