Integrated Device Technology (IDT) 72V84L15PAG
72V84L15PAG picture photo
Mfg. Part Number
72V84L15PAG
Manufacturer
Product Category
Logic - FIFOs Memory
Brief Description
IC FIFO ASYNCH 2048X18 56TSSOP
Datasheet Download
72V84L15PAG.pdf
Availability of 72V84L15PAG
QUANTITY
72V84L15PAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 72V84L15PAG
Internal Part NumberEIS-72V84L15PAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginTSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
Standard Package34
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - FIFOs Memory
Series72V
PackagingTube
Memory Size72K (4K x 9 x 2)
FunctionAsynchronous
Data Rate40MHz
Access Time15ns
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max)100mA
Bus DirectionalUni-Directional
Expansion TypeDepth, Width
Programmable Flags SupportNo
Retransmit CapabilityYes
FWFT SupportNo
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Supplier Device Package56-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72V84L15PAG
Related Links72V84, 72V84L15PAG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72V84L15PAG Details Description
Related parts for 72V84L15PAG
CONN HEADER PH SIDE 3POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 5POS W/SOCK datasheet.pdf
CARDEDGE 80POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONTACT CRIMP DIES SMB/C datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1UF 63V 2312 datasheet.pdf