Pomona Electronics 73083-BB-24
73083-BB-24 picture photo
Mfg. Part Number
73083-BB-24
Brief Description
CABLE SMA QC PLUG-PLUG RG316 24"
Datasheet Download
73083-BB-24.pdf
Availability of 73083-BB-24
QUANTITY
73083-BB-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of 73083-BB-24
Internal Part NumberEIS-73083-BB-24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information73083 RoHS Cert
Series-
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length24.0" (609.6mm)
Cable TypeRG-316
Impedance50 Ohm
Frequency - Max4GHz
ColorClear
FeaturesShielded
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)73083-BB-24
Related Links73083, 73083-BB-24 Datasheet, Pomona Electronics Distributor
73083-BB-24 Details Description
Related parts for 73083-BB-24
Crystal 32.0000MHz 50ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 20POS datasheet.pdf