FFF 73725-1180RLF
73725-1180RLF picture photo
Mfg. Part Number
73725-1180RLF
Manufacturer
Product Category
USB, DVI, HDMI Connectors
Brief Description
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical
Datasheet Download
73725-1180RLF.pdf
Availability of 73725-1180RLF
QUANTITY
73725-1180RLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 73725-1180RLF
Internal Part NumberEIS-73725-1180RLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI-O Connections Product Portfolio
Standard Package7,200
Category Connectors, Interconnects
FamilyUSB, DVI, HDMI Connectors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeUSB - A
Number of Contacts4
GenderReceptacle
SpecificationsUSB 2.0
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle, Vertical
FeaturesBoard Lock, Shielded
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)73725-1180RLF
Related Links73725-, 73725-1180RLF Datasheet, FFF Distributor
73725-1180RLF Details Description
Related parts for 73725-1180RLF
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 1.6W MONO D 10TDFN datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 2.5A 11 MOHM TH datasheet.pdf