CTS Electronic Components 741C08310R0FP
741C08310R0FP picture photo
Mfg. Part Number
741C08310R0FP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 0804
Datasheet Download
741C08310R0FP.pdf
Availability of 741C08310R0FP
QUANTITY
741C08310R0FP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741C08310R0FP
Internal Part NumberEIS-741C08310R0FP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741C08310R0FP
Related Links741C08, 741C08310R0FP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741C08310R0FP Details Description
Related parts for 741C08310R0FP
TORX KEY WING HANDLE T9 3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 68.04VC SMD datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1.2NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 3A CPH6 datasheet.pdf