CTS Electronic Components 741C08322R0FP
741C08322R0FP picture photo
Mfg. Part Number
741C08322R0FP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 0804
Datasheet Download
741C08322R0FP.pdf
Availability of 741C08322R0FP
QUANTITY
741C08322R0FP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741C08322R0FP
Internal Part NumberEIS-741C08322R0FP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741C08322R0FP
Related Links741C08, 741C08322R0FP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741C08322R0FP Details Description
Related parts for 741C08322R0FP
IC SW MUX/DEMUX SGL BUFF 32LFCSP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT 30GOLD datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR NO HORIZ SMD 5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC FPGA 295 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
EMI FILTER 115/250VAC 6A datasheet.pdf
CAP TRIM 1.5-15PF 6KV CHASS MNT datasheet.pdf
38 KHZ THRU-HOLE datasheet.pdf