CTS Electronic Components 741C083430JP
741C083430JP picture photo
Mfg. Part Number
741C083430JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 43 OHM 0804
Datasheet Download
741C083430JP.pdf
Availability of 741C083430JP
QUANTITY
741C083430JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741C083430JP
Internal Part NumberEIS-741C083430JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741C083430JP
Related Links741C08, 741C083430JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741C083430JP Details Description
Related parts for 741C083430JP
BOX ALUM UNPAINTED 5.71"LX3.74"W datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf