CTS Electronic Components 741C083473JP
741C083473JP picture photo
Mfg. Part Number
741C083473JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 0804
Datasheet Download
741C083473JP.pdf
Availability of 741C083473JP
QUANTITY
741C083473JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741C083473JP
Internal Part NumberEIS-741C083473JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741C083473JP
Related Links741C08, 741C083473JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741C083473JP Details Description
Related parts for 741C083473JP
IC CLOCK GENERATOR PLL 100-LFBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERMINAL BLK 12POS 5MM SIDE ENT datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 23.24MM datasheet.pdf
RES 249 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 50' REVERSED datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
OFFLINE XFRM WE-UNIT TI LM3447 datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT 153WFBGA datasheet.pdf
LJT 13C 13#22D SKT PLUG datasheet.pdf
LED 1/2" FLAT BLUE 24VDC LEAD datasheet.pdf