CTS Electronic Components 741C083750JP
741C083750JP picture photo
Mfg. Part Number
741C083750JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 0804
Datasheet Download
741C083750JP.pdf
Availability of 741C083750JP
QUANTITY
741C083750JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741C083750JP
Internal Part NumberEIS-741C083750JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741C083750JP
Related Links741C08, 741C083750JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741C083750JP Details Description
Related parts for 741C083750JP
VARISTOR 900V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A SMB datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
3P,RAST 2.5 TAB HEADER,IN- LOCKI datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
SCR 1800V 470A TO-118 datasheet.pdf
350 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
KIT VRU RS232/USB 5G 450DEG/S datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
TEST LEAD STACK BANANA 72" BLACK datasheet.pdf