CTS Electronic Components 741X043154JP
741X043154JP picture photo
Mfg. Part Number
741X043154JP
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 150K OHM 0404
Datasheet Download
741X043154JP.pdf
Availability of 741X043154JP
QUANTITY
741X043154JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741X043154JP
Internal Part NumberEIS-741X043154JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741X043154JP
Related Links741X04, 741X043154JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741X043154JP Details Description
Related parts for 741X043154JP
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG 17POS .100 SINGLE VER D datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR HUMIDITY/TEMP I2C 4% SIP datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf