CTS Electronic Components 741X163220JPC8
741X163220JPC8 picture photo
Mfg. Part Number
741X163220JPC8
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 22 OHM 1506
Datasheet Download
741X163220JPC8.pdf
Availability of 741X163220JPC8
QUANTITY
741X163220JPC8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 741X163220JPC8
Internal Part NumberEIS-741X163220JPC8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1506, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741X163220JPC8
Related Links741X163, 741X163220JPC8 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741X163220JPC8 Details Description
Related parts for 741X163220JPC8
IC INTERFACE ISDN DEVICE 20-PLCC datasheet.pdf
IC HALL EFFECT LATCH BIPO SC59-3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 80MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
RCA SOCKET ANGLED PCB datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 40W datasheet.pdf
CTV 100C 100#22D SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 25 V datasheet.pdf