CTS Electronic Components 741X163221JP
741X163221JP picture photo
Mfg. Part Number
741X163221JP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 1506
Datasheet Download
741X163221JP.pdf
Availability of 741X163221JP
QUANTITY
741X163221JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741X163221JP
Internal Part NumberEIS-741X163221JP
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741X163221JP
Related Links741X16, 741X163221JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741X163221JP Details Description
Related parts for 741X163221JP
FILTER LINE PWR MED 10A QC SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 6UH 17A 4.6 MOHM SMD datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .16-.39"1000PC datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 0.062UF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-5VOUT 3W datasheet.pdf
POWER MODULE POWERLINE SERIES datasheet.pdf
RES SMD 0.082 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf