CTS Electronic Components 741X163332JP
741X163332JP picture photo
Mfg. Part Number
741X163332JP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 1506
Datasheet Download
741X163332JP.pdf
Availability of 741X163332JP
QUANTITY
741X163332JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741X163332JP
Internal Part NumberEIS-741X163332JP
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741X163332JP
Related Links741X16, 741X163332JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741X163332JP Details Description
Related parts for 741X163332JP
EVAL MOD FOR BQ2040 datasheet.pdf
CABLE TIE STD GREEN 14.5" datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM2623 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN SSL OUTLET HDR 2POS 3.7MM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 20A TO263AB datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
LED XLAMP 3500K WHITE 36V SMD datasheet.pdf
3650 1008 0.22UH 5% 2K RL datasheet.pdf