CTS Electronic Components 741X163471JP
741X163471JP picture photo
Mfg. Part Number
741X163471JP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 1506
Datasheet Download
741X163471JP.pdf
Availability of 741X163471JP
QUANTITY
741X163471JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741X163471JP
Internal Part NumberEIS-741X163471JP
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741X163471JP
Related Links741X16, 741X163471JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741X163471JP Details Description
Related parts for 741X163471JP
THYRISTOR SIBOD 35V 250A DO201AD datasheet.pdf
CONN RCPT WATERPROOF 16POS MALE datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/4" datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 120MA 14 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
TV 79C 79#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
3800UF 50V 25.7X54.4 85C AXI datasheet.pdf