CTS Electronic Components 742C083470JP
742C083470JP picture photo
Mfg. Part Number
742C083470JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 1206
Datasheet Download
742C083470JP.pdf
Availability of 742C083470JP
QUANTITY
742C083470JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 742C083470JP
Internal Part NumberEIS-742C083470JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package5,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)742C083470JP
Related Links742C08, 742C083470JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
742C083470JP Details Description
Related parts for 742C083470JP
IC REG LDO 5V 50MA TO252-3 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK MULTPX 2:1 2.5GHZ 16VFQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X8R 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 481 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf