CTS Electronic Components 742C163224JP
742C163224JP picture photo
Mfg. Part Number
742C163224JP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 220K OHM 2506
Datasheet Download
742C163224JP.pdf
Availability of 742C163224JP
QUANTITY
742C163224JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 742C163224JP
Internal Part NumberEIS-742C163224JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package4,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)742C163224JP
Related Links742C16, 742C163224JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
742C163224JP Details Description
Related parts for 742C163224JP
CONN RECEPT .050 60POS R/A T/H datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16SO datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 12MM 9.64" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2NH 1.2A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
PCI SHROUD datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf