CTS Electronic Components 742X083330JP
742X083330JP picture photo
Mfg. Part Number
742X083330JP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 1206
Datasheet Download
742X083330JP.pdf
Availability of 742X083330JP
QUANTITY
742X083330JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 742X083330JP
Internal Part NumberEIS-742X083330JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series742
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)742X083330JP
Related Links742X08, 742X083330JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
742X083330JP Details Description
Related parts for 742X083330JP
CONN HEADER 12POS 2MM R/A TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 68PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 18MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
ENVIRONMENTALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
CONN ADAPT MINI SMB JACK-N PLUG datasheet.pdf
DIODE UFAST 50V 3A DO214AB datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf