CTS Electronic Components 743C043224JP
743C043224JP picture photo
Mfg. Part Number
743C043224JP
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 220K OHM 1008
Datasheet Download
743C043224JP.pdf
Availability of 743C043224JP
QUANTITY
743C043224JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 743C043224JP
Internal Part NumberEIS-743C043224JP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package4,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.100" L x 0.079" W (2.54mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)743C043224JP
Related Links743C04, 743C043224JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
743C043224JP Details Description
Related parts for 743C043224JP
CAP ALUM 220UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
DELTA CONN 14POS SOCK W/O INSERT datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 309 I/O 484CSBG datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.63V SOT23-3 datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 90 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 70UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
THERMAL TAPE FOR LXK8-PWXX-0008 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.3A 99.6 MOHM datasheet.pdf