CTS Electronic Components 743C043332JP
743C043332JP picture photo
Mfg. Part Number
743C043332JP
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 3.3K OHM 1008
Datasheet Download
743C043332JP.pdf
Availability of 743C043332JP
QUANTITY
743C043332JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 743C043332JP
Internal Part NumberEIS-743C043332JP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package4,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.100" L x 0.079" W (2.54mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)743C043332JP
Related Links743C04, 743C043332JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
743C043332JP Details Description
Related parts for 743C043332JP
IC OPAMP GP 900KHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN +/-09VOU datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 15A AC datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE OUTDOOR ETHERNET 30FT RJ45 datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP CER 560PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf