CTS Electronic Components 743C083122JTR
743C083122JTR picture photo
Mfg. Part Number
743C083122JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 2008
Datasheet Download
743C083122JTR.pdf
Availability of 743C083122JTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
743C083122JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 743C083122JTR
Internal Part NumberEIS-743C083122JTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2008, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.200" L x 0.079" W (5.08mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)743C083122JTR
Related Links743C08, 743C083122JTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
743C083122JTR Details Description
Related parts for 743C083122JTR
PANEL FILLER 3UX6HP ASSEMBLY datasheet.pdf
IC AFE SNSR 24BIT SRL 28-TSSOP datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCK ADAPT 8P SOIC-W TO SOIC 0.6 datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf