CTS Electronic Components 743C083473JP
743C083473JP picture photo
Mfg. Part Number
743C083473JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 2008
Datasheet Download
743C083473JP.pdf
Availability of 743C083473JP
QUANTITY
743C083473JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 743C083473JP
Internal Part NumberEIS-743C083473JP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package4,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.200" L x 0.079" W (5.08mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)743C083473JP
Related Links743C08, 743C083473JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
743C083473JP Details Description
Related parts for 743C083473JP
RES SMD 536K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC 12-BIT BUS TERM ARRAY16-DIP datasheet.pdf
.070 NEW GEN RCPT CONT 0.30 T datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 2GBIT 2.5NS 60FBGA datasheet.pdf
RES 3K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG RED 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR IRS20957S datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
TXRX OPT 50MBD ST PORT datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 660MA 470 MOHM datasheet.pdf