CTS Electronic Components 743C083821JTR
743C083821JTR picture photo
Mfg. Part Number
743C083821JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 2008
Datasheet Download
743C083821JTR.pdf
Availability of 743C083821JTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
743C083821JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 743C083821JTR
Internal Part NumberEIS-743C083821JTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.200" L x 0.079" W (5.08mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)743C083821JTR
Related Links743C08, 743C083821JTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
743C083821JTR Details Description
Related parts for 743C083821JTR
IC MUX 2:1 LVDC DUAL 3.3V 32MLF datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 15VOUT 25W datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M2.5 NYLON datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
REGULATOR PRM 48V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 15F 2.8V SNAP datasheet.pdf